Sprawy klimatu nie są Ci obojętne? Chcesz działać, ale nie wiesz jak? A może masz pomysły i szukasz osób, które myślą podobnie, żeby razem chronić naszą planetę? Zapisz się do młodzieżowej grupy roboczej programu „1Planet4All – Razem dla klimatu!”

Jako Centrum Edukacji Obywatelskiej od dawna pracujemy nad zwiększaniem świadomości młodych ludzi na temat zmiany klimatu i zaangażowaniem ich w działanie poprzez wprowadzanie do szkół edukacji klimatycznej. Ponieważ wierzymy, że to pokolenie obecnych nastolatków i nastolatek może zmienić nasz świat na lepsze i podjąć działania, które rzeczywiście ochronią naszą planetę, zapraszamy młodych do wspólnego działania! Zapisz się do naszej grupy, bo Ty też możesz działać na rzecz klimatu!

 

Kogo szukamy?
Zachęcamy do zgłaszania się uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych, którzy interesują się kwestiami ochrony klimatu, chcą powiększać i dzielić się swoją wiedzą, popularyzować wiedzę i razem działać na rzecz ochrony klimatu.

 • Wiesz, czym jest zmiana klimatu?
 • Masz pomysły, chęć do działania w szkolnej i lokalnej społeczności?
 • Interesujesz się filmem albo dziennikarstwem?
 • Nie straszne są Ci działania w mediach społecznościowych?
 • Dobrze odnajdujesz się w pracy w grupie?

Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to Ciebie szukamy! Dokładnie przeczytaj Regulamin i aplikuj przez wypełnienie formularza: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/zgloszenia-do-mlodziezowej-grupy-....
Liczba miejsc ograniczona, dlatego CEO zastrzega sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami i kandydatkami. Osoby zakwalifikowane będą zobowiązane do wzięcia udziału w spotkaniach wprowadzających, które są punktem obowiązkowym. Na zgłoszenia czekamy do 26.03.2021 roku.
Osoby niepełnoletnie potrzebują podpisanej zgody rodziców (wzór w załączniku).

 

Dlaczego warto?

 • Poszerzycie swoją wiedzę nie tylko na temat zmiany klimatu, ale też lepiej zrozumiecie sposób konstruowania przekazów i zbierania informacji – nauczycie się, jak rozróżniać prawdziwe wiadomości od fake-newsów, skąd czerpać wiedzę na temat zmiany klimatu. Dzięki temu staniecie się bardziej świadomymi odbiorcami i odbiorczyniami mediów.
 • Poznacie młode osoby z całej Polski, które tak jak Wy chcą wpływać na świat, w którym żyją! 
 • Spotkacie specjalistów i specjalistki, którzy już teraz walczą o lepszy świat: naukowców, naukowczynie,dziennikarzy, dziennikarki! 
 • Będziecie mogli rozwinąć różne - w zależności od zainteresowań i zdolności - umiejętności, które przydadzą się Wam w szkole i dalszym życiu. Chcecie pracować nad scenariuszem do filmu? Konsultować materiały edukacyjne? Pisać teksty? A może nagrywać podcasty? Opracowywać dane? A może świetnie umiecie prowadzić media społecznościowe. Potrzebujemy na pokładzie różnych talentów!
 • Wasz głos stanie się słyszalny w Waszej społeczności, ale też w Polsce i Europie. Co dwa tygodnie na naszym profilu facebookowy będziemy przedstawiać najaktywniejszych członków i członkinie naszej grupy. Chcemy poznać Twoją historię i dać Ci szansę zainspirować innych!
 • Jako pierwsi będziecie dowiadywać się o super warsztatach, spotkaniach konkursach i innych inicjatywach.
 • Dla najaktywniejszych członków i członkiń, w zależności od sytuacji pandemicznej, będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach w kraju i za granicą.
 • Otrzymacie zaświadczenia udziału w międzynarodowym programie "1Planet4All - Razem dla klimatu!"

Nasze założenia:

1. Tworzymy świadome klimatycznie społeczności;
2. Podejmujmy lokalne inicjatywy, poznając swoje możliwości i wpływ na zjawiska globalne
3. Działamy wspólnie, solidarnie jako odpowiedzialne społeczeństwo obywatelskie, znające możliwości indywidualnego i zbiorowego działania;
4. Zdobywamy i tworzymy informacje dobrej jakości, aby szerzyć wiedzę o zmianie klimatu i świadomość o możliwościach działania;
5. Wiemy, że zmiana klimatu dotyczy wszystkich i dzieje się tu i teraz.