W listopadzie 2020 roku ogłosiliśmy konkurs dla uczniów i uczennic na scenariusz filmowy nt. zmiany klimatu. Konkurs został ogłoszony w ramach programu “1Planet4All - Razem dla klimatu!”, w którym pracujemy ze szkołami w celu budowania wiedzy na temat przyczyn i skutków zmiany klimatu oraz tego, w jaki sposób mówić o tym zjawisku, aby zmotywować społeczność do działania na rzecz ochrony planety.Jednym z elementów programu są materiały filmowe, do których współtworzenia zaprosiliśmy uczniów i uczennice.

W konkursie poprosiłyśmy młodzież o przygotowanie scenariusza lub storyboardu filmu krótkometrażowego, który będzie skierowany do ich rówieśników i rówieśniczek, i będzie zachęcał do działań na rzecz klimatu  Otrzymaliśmy pięć bardzo ciekawych prac, które przeniosły nas do dalekiej Kolumbii, pomogły docenić florę i faunę Pucka, pozwoliły poznać historię zmiany klimatu i pokazały realia szkolne. Wszystkie scenariusze są inspirujące, dopracowane i pokazują, jak istotny jest temat zmiany klimatu dla młodych osób. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Spośród nich zdecydowaliśmy się zrealizować scenariusz Aleksandry Salach pt. “My jesteśmy zmianą”.

Konkurs na scenariusz filmu został ogłoszony w ramach programu “1Planet4All - Razem dla klimatu!”, którego celem jest celem jest budowanie świadomych klimatycznie społeczności. Wiedza na temat  globalnych współzależności, przyczyn i konsekwencji zmiany klimatu to podstawa do budowania świadomości i umiejętności, które prowadzą do podejmowania działań skierowanych na ochronę naszej planety, w oparciu o takie wartości jak: solidarność, równość i sprawiedliwość. Chcemy pokazywać możliwości indywidualnego i zbiorowego działania na rzecz ochrony klimatu. Do tego celu potrzebujemy wysokiej jakości informacji opartych o wiarygodne źródła, z których można czerpać rzetelną wiedzę na temat przyczyn i skutków zmiany klimatu. W tym pomagają nam materiały filmowe, do których współtworzenia zaprosiliśmy uczniów i uczennice. Więcej o programie dowiecie się TUTAJ

Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w nauce i działaniu na rzecz klimatu. Mamy nadzieję, że to nie jest nasz ostatni kontakt!

W załączniku protokół z punktacją.

Załaczone Dokumenty: