UWAGA! Zapisy przedłużone do 13 czerwca.

 

Sprawy klimatu nie są Ci obojętne? Chcesz dowiedzieć się więcej o migracjach i globalnych współzależnościach? Jesteś ciekawy, jak działają media i jak świadomie z nich korzystać lub je tworzyć? Chcesz działać, ale nie wiesz jak? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, nasza wakacyjna propozycja jest dla Ciebie!

Zapraszamy uczniów i uczennice szkół ponadpodstawowych od 15 roku życia na obóz letni pt. “Młodzież na rzecz globalnych wyzwań”. Obóz młodzieżowy przewiduje uczestnictwo ok. 30 uczniów i uczennic i odbywać się będzie w dniach od poniedziałku do soboty 26-31 lipca 2021 w ośrodku Wilga pod Warszawą. 

Udział w obozie jest bezpłatny. Organizator pokrywa koszty dojazdu z centrum Warszawy na miejsce obozu, koszty uczestnictwa, noclegu, wyżywienia, ubezpieczenia i powrotu do centrum Warszawy.

 

Czym jest obóz młodzieżowy “Młodzi na rzecz globalnych wyzwań”?

To letni wyjazd dla aktywnej, zainteresowanej globalnymi wyzwaniami i poszukującej na nie rozwiązań młodzieży, organizowany w ramach programów “1Planet4All - Razem dla klimatu!” oraz “I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek”. Wierzymy w energię, sprawczość i moc zmiany świata przez młodych, dlatego wspólnie spędzimy sześć dni w otoczeniu pięknej przyrody, skupieni na poszerzaniu swojej wiedzy i umiejętności na warsztatach, rozwijaniu krytycznego myślenia i kreatywności w szukaniu rozwiązań na problemy w społeczności szkolnej, lokalnej i globalnej. Nasze spotkanie będzie miało wymiar także praktyczny - uczestnicy i uczestniczki pod okiem ekspertów i ekspertek będą mieli możliwość rozwijania własnych pomysłów na inicjatywy społeczne, mapowania swoich potrzeb, celów, mocnych stron i planowania działania. Zachęcamy uczestników i uczestniczki do wdrażania wypracowanych w trakcie obozu inicjatyw w swoich szkołach. Uczniowie i uczennice, którzy będą chcieli podjąć się tego zadania będą razem z nauczycielem/opiekunem mieli możliwość ubiegania się o dofinansowanie działań. 

Na naszym obozie zależy nam na inspirującej wymianie energii, pomysłów i doświadczeń, skupieniu na twórczej energii i czerpaniu od siebie nawzajem. Jeśli chcecie poznać młodych ludzi gotowych zmierzyć się z globalnymi wyzwaniami, nawiązać kontakty z osobami dla których ważne są takie same wartości, to propozycja dla Was.

Podczas obozu: będziecie pracować nad następującymi zagadnieniami:

 • Dowiecie się, czym są globalne wyzwania i jak możemy stawiać im czoła?
 • Zrozumiecie, jak można chronić klimat?
 • Zobaczycie, jak rozwijać indywidualne predyspozycje, realizować własne cele, a jednocześnie czerpać z pracy w grupie?
 • Skupicie się na krytycznym rozumieniu mediów i poznacie techniki fact-checkingu.
 • Zaplanujecie skuteczną kampanię społeczną.
 • Poznacie dziennikarstwo zaangażowane i dowiecie się, jaka moc drzemie w opowiadaniu historii.
 • Zaplanujecie swoje działania na rzecz ochrony klimatu lub budowania otwartego społeczeństwa?

Warsztaty i spotkania będą prowadzone przez specjalnie zaproszonych ekspertów i ekspertki w swoich dziedzinach z zakresu fack-checkingu, dziennikarstwa, kampanii społecznych i mediów społecznościowych, aktywizmu.

Kogo szukamy?

Zapraszamy Cię na nasz obóz, jeśli:

 • jesteś uczniem lub uczennicą szkoły ponadpodstawowej;
 • jesteś zainteresowany tematyką globalnych wyzwań, zmiany klimatu lub migracji, wielokulturowości;
 • masz doświadczenie w działaniach wolontariackich, społecznych, w pracy w redakcji szkolnej, działasz w samorządzie uczniowskim lub w inny sposób wykorzystywałeś swoje umiejętności na rzecz innych ludzi i środowiska,
 • chcesz przygotować działanie poświęcone zmianie klimatu lub migracjom, które przeprowadzisz w swojej szkole lub dla społeczności lokalnej.

Zgłoszenia przyjmujemy do 7 czerwca 2021. Liczba miejsc: 30.

Jak się zgłosić?

Przyszli uczestnicy i uczestniczki muszą wykonać zadanie rekrutacyjne oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy do dnia 10 czerwca 2021.

Formularz znajdziesz tutaj: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/zgloszenia-na-oboz-mlodziez-na-rz...

UWAGA! Jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, aby aplikować i pojechać na obóz potrzebujesz załączyć podpisanę zgodę rodzica lub opiekuna prawnego (w załączniku).

Zadanie rekrutacyjne: napisz wypowiedź do 1800 znaków, w której opowiesz kilka słów o sobie, swoim dotychczasowych zaangażowaniu oraz co znaczy dla Ciebie działanie na rzecz klimatu lub działanie na rzecz integracji (społeczności) migrantów i migrantek w Twoim kraju?

Zanim przystąpisz do aplikowania, przeczytaj nasz regulamin, który znajdziesz TUTAJ.

 

 Pytania prosimy kierować na adres: weronika.rzezutka@ceo.org.pl