Przewodnik po programie "Klimat to temat!"

Zapraszamy do zapoznania się z dwoma przewodnikami do projektu "Klimat to temat! Perspektywa Kobiet".

Przewodnik po programie, tłumaczy cele, założenia, harmonogram i opisuje działania w projekcie. Przewodnik po programie, część merytoryczna wprowadza w tematykę poruszaną w projekcie. Oba materiały to kompedium wiedzy na temat programu "Klimat to temat! Perspektywa Kobiet" dla każdego nauczyciela i dla każdej nauczycielki.

W czerwcu zakończył się drugi semestr programu Klimat to temat! w którym udział wzięło ponad 70 szkół z całej Polski. Nasza mapa szkół dbających o klimat zapełnia się! A poniżej przedstawiamy relacje jedynie z kilku szkół, które wzięły udział w projekcie.

Ruszył semestr letni 2018/2019 w programie Klimat to temat! Sprawdźcie, co się będzie działo.

 

enlightenedSzukasz rzetelnych informacji dotyczących zmiany klimatu? 

enlightenedZależy Ci na angażowaniu młodzieży w interesujące działania dotyczące aktualnych wydarzeń?

Październik w Klimat to temat! upłynął pod znakiem przeprowadzania scenariuszy bazowych oraz pracy na scenariuszach przedmiotowych.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium pt. "TEG - migracje i zmiana klimatu", które odbyło się 13 listopada 2018 roku. Webinarium miało na celu zaproponowanie nauczycielom i nauczycielkom działań, jakie mogą przeprowadzić w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Webinarium prowadziło dwoje prezenterów, nauczycielka Monika Komisarczyk oraz nauczyciel Michał Sczepanik. 

26 października spotkaliśmy się w Pracowni Duży Pokój w Warszawie z 14 nauczycielkami biorącymi udział w programie "Klimat to temat!" na warsztatcie upowszechniającym.

Plakat "Zmiana klimatu"

Zapraszamy do pobrania plakatu dotyczącego zmiany klimatu, który można wykorzystać podczas zajęć, debat i kampanii uczniowskich.

Dlaczego warto uczyć o Celach Zrównoważonego Rozwoju? Co łączy zmianę klimatu i migracje? Jak przygotować działania na Tydzień Edukacji Globalnej dotyczące dwóch światowych wyzwań?

Strony