Otrzymaliśmy pięć bardzo ciekawych prac. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Przeprowadziliśmy badanie wśród młodych ludzi, w wieku 13-35 lat, w którym zapytaliśmy  o ich wiedzę i kompetencje w zakresie globalnej odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem zmiany klimatu.

Zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice, a także nauczycieli, nauczycielki, którym nie jest obojętne to, co dzieje się dookoła nich, na niezwykłe spotkanie online z dziennikarzami i dziennikarkami. 

Ogłaszamy konkurs dla młodzieży na scenariusz/storyboard filmu dla młodzieży, który będzie poruszał problem zmiany klimatu i motywował do działania na rzecz ochrony klimatu!

 

12 października 2020 r. ponad uczestniczki i uczestnicy programu „1Planet4All - Razem dla klimatu!” wzięli udział w webinarium z Bartoszem Pawłowskim i Przemysławem Martyńskim z portalu Young Face.tv nt. współpracy redakcji szkolnych z dziennikarzami i dziennikarkami.

Pochwal się tym, że działacie na rzecz klimatu! Pobierz baner i umieść na stronie internetowej swojej szkoły.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Bartoszem Pawłowskim i Przemysławem Martyńskim, którzy będą mentorami redakcji szkolnych w ramach programu „1Planet4All – Razem dla klimatu!”.

Plastic Free July, czyli Lipiec bez plastiku, to akcja zorganizowana po raz pierwszy w 2011 r. Pomysłodawcą była australijska organizacja Plastic Free Foundation, a obecnie udział w niej biorą ludzie z ponad 150 krajów!  Zobacz co Ty możesz zrobić, aby ograniczyć ilość plastiku.

W odpowiedzi na nową rzeczywistość – pracy i nauki zdalnej – prezentujemy narzędzia i dobre praktyki redukowania cyfrowego śladu węglowego w Internecie. 

Ponad 250 zespołów uczniowskich z całej Polski spotkało się w wirtualnej przestrzeni, aby wspólnie bawić się i uczyć o tym, jak dbać o Ziemię. Dziekujemy!

Strony