Plastic Free July, czyli Lipiec bez plastiku, to akcja zorganizowana po raz pierwszy w 2011 r. Pomysłodawcą była australijska organizacja Plastic Free Foundation, a obecnie udział w niej biorą ludzie z ponad 150 krajów!  Zobacz co Ty możesz zrobić, aby ograniczyć ilość plastiku.

W odpowiedzi na nową rzeczywistość – pracy i nauki zdalnej – prezentujemy narzędzia i dobre praktyki redukowania cyfrowego śladu węglowego w Internecie. 

Ponad 250 zespołów uczniowskich z całej Polski spotkało się w wirtualnej przestrzeni, aby wspólnie bawić się i uczyć o tym, jak dbać o Ziemię. Dziekujemy!

W czerwcu zakończył się drugi semestr programu Klimat to temat! w którym udział wzięło ponad 70 szkół z całej Polski. Nasza mapa szkół dbających o klimat zapełnia się! A poniżej przedstawiamy relacje jedynie z kilku szkół, które wzięły udział w projekcie.

Zapraszamy do zapoznania się z działaniami, które w ostatnim czasie odbyły się w szkołach w całej Polsce.

Ruszył semestr letni 2018/2019 w programie Klimat to temat! Sprawdźcie, co się będzie działo.

Światowy Dzień Wody

Na pewno skorzystaliśmy dziś już z wody płynącej w naszych kranach, przygotowaliśmy kawę lub herbatę a może nawet ugotowaliśmy obiad. Czy potrafimy wyobrazić sobie życie bez wody? 

 

enlightenedSzukasz rzetelnych informacji dotyczących zmiany klimatu? 

enlightenedZależy Ci na angażowaniu młodzieży w interesujące działania dotyczące aktualnych wydarzeń?

Tydzień Edukacji Globalnej dobiegł końca. Uczestnicy i uczestniczki programu "Klimat to temat!" przeprowadzili wiele wspaniałych działań i przysłali nam dużo zdjęć oraz opisów. Dziękujemy za podzielenie się swoimi wrażeniami i inicjatywami. Poniżej przedstawiamy wiele z nich.

Strony